Projektový tým
Kdo stojí za projektem Rozvoj ekosystému sociálního podnikání? Najdete zde kontakty na členy týmu a informace o tom, jakou problematikou se v rámci projektu zabývají.

Šárka Vokálová
Hlavní garant věcných aktivit
770 116 519
Šárka vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Palackého. Aktuálně pracuje na Ministerstvu práce a sociálních věcí, kde se zaměřuje na oblast sociálního podnikání, jakožto hlavní garant věcných aktivit v rámci projektu „Rozvoj ekosystému sociálního podnikání“. V projektu zodpovídá za věcnou správnost a realizaci všech výstupů a aktivit projektu, včetně kompletního dohledu nad směřováním projektu. Dohlíží například na plnění monitorovacích indikátorů, dodržování harmonogramu projektu, podílí se na přípravě zadávacích dokumentací a na výběru dodavatelů a odpovídá za správnost, včasnost a komplexnost zpracovávaných materiálů.

Gabriela Kurková
Garant osvěty a mainstreamingu, Garant regionálních center
770 116 520
Gabriela se zabývá problematikou sociálního podnikání dlouhodobě. Přes 13 let pracuje na projektech, které sociální podnikání propagují a podporují. Pro MPSV pracuje od roku 2014 v rámci projektů Podpora sociálního podnikání v ČR, nyní na projektu RESP. V projektech má na starost mainstreaming a osvětu a také regionální poradenskou síť. Původní profesí, kterou se zabývala, je marketing a ten zúročuje po delší dobu tím, že v rámci některých projektů působila jako lektor, konzultant a mentor marketingu sociálních podniků. Gabriela je absolventkou studia managementu a marketingu na VŠE a fakulty sociálních věd UK v Praze. Je také je jednou ze tří zakladatelek P3 – People, Planet, Profit, o.p.s., neziskové organizace, která měla dlouhodobě za poslání podporu a prosazování sociálního podnikání v podmínkách ČR.

Monika Šikulová
Garant regionálních center
776 786 199
Monika pracuje na projektech, které propagují a podporují sociální podnikání již 10 let. Od roku 2018 pracuje i na MPSV. Nyní na projektu RESP společně s Gábinou koordinuje regionální poradenskou síť. Poskytuje podporu týmu a podílí se na realizaci akcí. Mnoho let pracuje i v kulturním sektoru.

Jana Řehořková
Koordinátor SPointu pro Prahu a Střední Čechy
777 549 361
Jana pracuje v projektu RESP jako koordinátorka SPointu pro Prahu a Střední Čechy. Kromě poskytování individuálních konzultací se podílí také na propagaci, networkingu a vzdělávání v oblasti sociálního podnikání. Na problematiku zaměstnávání lidí se znevýhodněním se specializuje již 18 let. Nejdříve působila v o.s. Asistence jako pracovní konzultantka v programu Podporované zaměstnávání. Je jednou ze dvou zakladatelek pražského sociálního podniku Hračkotéka, který 13 let vede. Jana je absolventkou studia Ergoterapie na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze a Zdravotně sociální fakulty na Jihočeské univerzitě.

Lenka Macková
Koordinátor SPointu pro Ústecký kraj
777 549 381
Lenka pracuje jako koordinátorka SPointu se sídlem v Ústí nad Labem a v projektu má na starosti Ústecký region. Zde je spojkou mezi zástupci veřejné správy, sociálními podnikateli a studenty (či veřejností) se zájmem o sociální podnikání. Zároveň působí v Inovačním centru Ústeckého kraje, které značně podporuje jakoukoli formu podnikání a snaží se o transformaci tohoto regionu. Dříve byla zaměstnána ve státní správě. Pochází z Ústí nad Labem, kde žije a kde v roce 2020 dokončila magisterské studium na Fakultě Sociálně-Ekonomické tamní Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Je tedy úzce provázána se sociálními a podnikatelskými tématy regionu, jehož rozvoj je dle ní značně žádoucí a v jehož prosperitu doufá.

Stanislava Valášková
Koordinátor SPointu pro Moravskoslezský kraj
777 549 649
Stanislava je koordinátorskou SPointu pro Moravskoslezsko. Působí v Ergonu sociálním podniku jako vedoucí služby Poradna Ergon, která se věnuje lidem ve finanční tísni. V letech 2019 - 2021 pracovala jako poradce v projektu Tranzitní místa v sociálních podnicích v Moravskoslezském kraji, jehož cílem bylo pomoci osobám s vícečetnými handicapy na trhu práce získat a udržet si zaměstnání. Hojně se také věnuje lektorské činnosti. Vystudovala obor komprehenzivní rehabilitace na Univerzitě Hradec Králové. Spolu s týmem Slezské diakonie implementovala - jako manažerka kvality - model řízení kvality dle norem ISO 9001 a poté i Model exelence EFQM v Domově pro zdravotně postižené Eben-Ezer v Českém Těšíně. Je velká fanynka Baťovy soustavy řízení a jejím velkým přáním je, aby se řízení kvality v sociálních podnicích stalo běžnou realitou.

Stanislav Hyrák
Koordinátor SPointu pro Olomoucký kraj
777 549 744
Stanislav je koordinátorem SPointu pro Olomoucký kraj. Na této pozici je blíže k lidem, podnikatelům a místní samosprávě. Podílí se na všech aktivitách v oblasti propagace sociálního podnikání, osvěty a mainstreamingu, síťování, vzdělávání na poli sociální ekonomiky, konzultacích apod. Stanislav absolvoval Univerzitu Palackého v Olomouci, obor speciální pedagogika. Oblasti sociální ekonomiky se věnuje více než 12 let. Pro MPSV pracoval 6 let jako konzultant pro sociální podnikání, založil dva sociální podniky, jako lektor spolupracuje s řadou firem a institucí. V rámci své profesní dráhy se věnuje rozvoji systému integrační podpory pro sociální podniky, který vytvořil. Ve svém regionu je napojený na řadu jiných společensky prospěšných aktivit.

Jarmila Menšíková
Garant vzdělávacích aktivit
777 606 492
Jarmila odpovídá za realizaci klíčové aktivity Institut sociálního podnikání. Spolu s kolegy z pracovní skupiny vytváří ucelený systém vzdělávání v oblasti sociálního podnikání a znalostně podporuje všechny zájemce o tuto problematiku. Jarmila absolvovala VUT v Brně, fakultu strojní, obor ekonomika a řízení a následně si doplnila vzdělání studiem na pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové a Univerzitě Palackého. Oblasti sociálního podnikání se věnuje více než 10 let. Od roku 2012 řídila činnost vzdělávacího centra sociálního podnikání firmy Ergotep v Proseči, organizovala vzdělávání pro zaměstnance a zajišťovala školení v oblasti sociálního podnikání pro účastníky z veřejné správy, privátního i neziskového sektoru. Podílela se na tvorbě řady metodik a zavedla poskytování praxí pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. V letech 2019 až 2022 pracovala jako lektor a konzultant sociálního podnikání. Jejím cílem je vytvořit virtuální platformu vzdělávání pro sociální podnikání v ČR.

Martina Štrumfová
Koordinátor vzdělávacích aktivit
777 549 451
Martina se stará o realizaci a koordinaci vzdělávacích aktivit v projektu. Spolupracuje s garantem vzdělávacích aktivit Jarmilou Menšíkovou. Má zkušenosti z minulých projektů, kde sama plánovala a organizovala interní i externí školení. Pracovala jako vedoucí vzdělávacího centra Ergoeduka. Zajišťovala exkurze i praxe pro širokou veřejnost i studenty. Má vystudovanou ekonomickou školu.

Lenka Malá
Koordinátor informační podpory v oblasti on-line kanálů
777 549 489
Lenka má v rámci projektu na starosti osvětu, mainstreaming a propagaci sociálního podnikání prostřednictvím webu a sociálních sítí. Plní obsahem a aktualitami portál České sociální podnikání, stará se o Adresář sociálních podniků, spravuje facebookovou stránku Podpora sociálního podnikání v České republice a LinkedIn profil Sociální podnikání v ČR. Spolupracuje s Regionálními poradenskými centry a Institutem sociálního podnikání a poskytuje jim podporu v on-line kanálech. Lenka vystudovala obor Občanský sektor na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Již od dob svých studií píše články o sociálním podnikání. Osvětu v oblasti sociální ekonomiky šířila nejprve pod křídly organizace Nová ekonomika, o. p. s., pak spolupracovala s P3 – People, Planet, Profit, o.p.s a posledních 8 let s Ministerstvem práce a sociálních věcí.

Zdeněk Hanzal
Koordinátor SPointu pro Jihočeský kraj
731 503 328
Zdeněk je regionálním koordinátorem SPointu v Českých Budějovicích. Podpoře sociálního podnikání se v jižních Čechách věnuje od roku 2016. Od té doby v kraji řídil několik mezinárodních projektů na podporu sociální ekonomiky, organizoval nespočet vzdělávacích či networkingových akcí, připravoval studie a akční plány či koordinoval pracovní skupiny a setkání stakeholderů. Zdeněk je projektovým manažerem v Regionální rozvojové agentuře jižních Čech, kde se zaměřuje na mezinárodní spolupráci a implementaci inovačních projektů.