Poradenství


Stáže a exkurze v sociálních podnicích

Co nabízíme?

  • Přenos informací o fungování sociálních podniků: Naše stáže a exkurze poskytují účastníkům podrobné informace o tom, jak sociální podniky fungují. Toto pochopení může být klíčové pro ty, kteří se zajímají o sociální podnikání a uvažují o založení vlastního podniku nebo rozšíření svého provozu.
  • Zvýšení kompetencí pro založení nebo řízení sociálních podniků: Naše programy jsou navrženy tak, aby účastníkům poskytly dovednosti a znalosti potřebné k založení nebo řízení sociálního podniku. To zahrnuje pochopení právních, finančních a organizačních aspektů sociálního podnikání.
  • Reálný vhled do sociálního podnikání: Účastníci mají možnost získat, formou stáže, praktický vhled do sociálního podnikání prostřednictvím přímého zapojení do každodenních operací sociálních podniků.
  • Navazování kontaktů a síťování: Naše stáže a exkurze nabízí účastníkům příležitost navázat kontakty s ostatními lidmi v oblasti sociálního podnikání a vytvořit si tak silnou profesní síť.

Jak se přihlásit?

Zájemci o stáže/exkurze mají k dispozici Adresář sociálních podniků zveřejněný na našich stránkách. Mohou se obracet na zde zveřejněné sociální podniky a stáž si předběžně domlouvat. Tento proces umožňuje zájemcům vybrat si sociální podnik, který nejlépe odpovídá jejich zájmům a cílům.

Délka programů

  • Exkurze jsou jednodenní programy, které poskytují rychlý přehled o sociálním podnikání.
  • Stáže jsou naopak vícedenní programy, které poskytují hlubší pochopení a praktické zkušenosti v sociálním podnikání. Stáž trvá 5 dní.

 

Stáže i exkurze jsou pro hostitelské organizace honorovány částkou 3000 Kč/den. 

 

Všechny potřebné informace ke stážím naleznete ZDE (.zip) ve 4 dokumentech:

  • pracovní postup
  • smlouva
  • zpráva o průběhu stáže
  • monitorovací list podpořené osoby


Potřebujete poradit s výběrem sociálního podniku ke stáži? Kontaktujte garantku regionálních center Janu Řehořkovou - tel. 777 549 361, jana.rehorkova@mpsv.cz.  

Pro další informace ke stážím nebo pro domluvení exkurze se obraťte na Šárku Vokálovou, e-mail: sarka.vokalova@mpsv.cz

 

Stáže a exkurze probíhají v rámci projektu Ministerstva práce a sociálních věcí, Rozvoj ekosystému sociálního podnikání (RESP), registrační číslo - CZ.03.02.02/00/22_004/0001397. 


Kontakt

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Oddělení sociálního podnikání
Karlovo náměstí 1359/1, Praha 2
Projekt Rozvoj ekosystému sociálního podnikání
Tel.: 770 116 520
Kontaktní osoba:
Gabriela Kurková
Email: gabriela.kurkova@mpsv.cz 

eumpsv

Copyright 2024 © Ministerstvo práce a sociálních věcí, Rozvoj ekosystému sociálního podnikání (RESP), registrační číslo - CZ.03.02.02/00/22_004/0001397.