MPSV

  datum konání: 1. 2. 2024

Seminář/Workshop Jak na enviro-sociální podnikání: Dostaňte re-use aspekty do svého (sociálního) podniku

Ministerstvo práce a sociálních věcí vás zve na workshop Jak na enviro-sociální podnikání: Dostaňte re-use aspekty do svého (sociálního) podniku

KDY: 1. 2. 2024, 13:00 - 17:00
KDE: SPoint pro Ústecký kraj - Inovační centrum Ústeckého kraje, 
Velká Hradební 2800, 400 01 Ústí nad Labem - centrum

Interaktivní workshop pro zájemce o environmentální sociální podnikání a o zavádění re-use aspektů do (nejen) sociálních podniků.

Povedou: Markéta Vinkelhoferová (TESSEA, Fair & Bio pražírna)
 
Environmentální sociální podnikání řeší hned několik společenských problémů najednou: většinou zaměstnává osoby se specifickými potřebami, podporuje komunitní život a místní rozvoj, provozuje aktivity příznivé pro životní prostředí. Jedná se o podporu biodiverzity anebo prevenci nadměrného množství odpadu. Do té druhé skupiny právě spadá re-use sociální podnikání. 
 
Na workshopu probereme prakticky, jak takový environmentální sociální podnik založit, kde na to sehnat finance (např. ze stále probíhající výzvy č. 24 OPZ+), s čím začít jako první. Podíváme se, jak na re-use sociální podniky a jak zavádět re-use aspekty do činnosti každé firmy anebo neziskovky. Řekneme si, jak fungují podobné inicitivy v zahraničí.
 
Se zájemci probereme jejich případné konkrétní podnikatelské záměry.
Součástí akce bude i networking.
 
Na akci je nutné se registrovat prostřednictvím formuláře ZDE 
 

Akce je pořádána v rámci projektu Ministerstva práce a sociálních věcí, Rozvoj ekosystému sociálního podnikání (RESP), registrační číslo - CZ.03.02.02/00/22_004/0001397

Akce probíhá za podpory fondů Fondů EHP a Norska, v rámci programu Active Citizens Fund, na podporu občanské společnosti.

Seminář pořádá tento SPoint:

Ústecký kraj


Kontakt

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Oddělení sociálního podnikání
Karlovo náměstí 1359/1, Praha 2
Projekt Rozvoj ekosystému sociálního podnikání
Tel.: 770 116 520
Kontaktní osoba:
Gabriela Kurková
Email: gabriela.kurkova@mpsv.cz 

eumpsv

Copyright 2024 © Ministerstvo práce a sociálních věcí, Rozvoj ekosystému sociálního podnikání (RESP), registrační číslo - CZ.03.02.02/00/22_004/0001397.