Adresář sociálních podniků


Vyhledávání v adresáři

Mapa ČR plzensky karlovarsky ustecky liberecky st praha jihocesky kralovehradecky pardubicky vysocina jihomoravsky olomoucky zlinsky moravskoslezsky

UPRAVIT

ChariTEX

http://www.zdravotnickepomucky.eu/

17. listopadu Lhota za Červeným Kostelcem 170, Červený Kostelec

491610353

kutakova@pro-charitu.cz

PROVOZOVATEL:
Pro-Charitu s.r.o.
IČ: 28810619
právní forma: Společnost s ručením omezeným


Co děláme?

Integrační sociální podnik Pro-Charitu s. r. o. zahrnuje několik středisek realizujících svou činnost v různých odvětvích. Výroba a prodej zdravotnických pomůcek, oděvů a lůžkovin pod značkou ChariTEX. Výrobní program zdravotnických pomůcek je členěn do několika základních kategorií podle oblasti použití. Jedná se především o pomůcky antidekubitní, polohovací, rehabilitační, hygienické, manipulační, lůžkoviny a o funkční oblečení pro ošetřující personál, které tvoří trika, sukně, kalhoty a legíny.
Pod značkou ChariTEX vznikají i nápadité dárkové, dekorativní a jiné originální výrobky, které svou praktičností a designem jistě udělají radost Vám i Vašim blízkým. Jedná se hlavně o šité hračky, kapsáře, tašky, zástěry, chňapky, polštáře a další.

Proč je náš podnik sociální?

Na výrobě produktů ChariTEX se podílí osoby se zdravotním postižením. Podporujeme tak jejich sociální začleňování a uplatnění na trhu práce. Dalším pozitivem je podpora sociálních a zdravotních služeb Oblastní charity Červený Kostelec, pod kterou patří Hospic Anežky České a Domov svatého Josefa v Žirči. Námi vyráběné zdravotnické pomůcky jsou vyvíjeny v úzké spolupráci s těmito našimi sesterskými zařízeními, díky čemuž svou konstrukcí a celkovým zpracováním reflektují velmi důležitou zpětnou vazbu jak od samotných klientů, tak od ošetřujícího personálu a můžeme proto neustále naplňovat jejich potřeby.

  Královehradecký kraj

OBLAST PODNIKÁNÍ

 Obchod

 Textil - výroba, recyklace, re-use

 ZAMĚSTNÁVANÉ OSOBY

osoby se zdravotním postižením

osoby s tělesným postižením

osoby s mentálním postižením

osoby dlouhodobě či opakovaně nezaměstnané

mládež a mladí dospělí

osoby  pečující  o malé děti  do 10 let  

 PODNIK NABÍZÍ MOŽNOST STÁŽE

 POSKYTOVATEL NÁHRADNÍHO PLNĚNÍ


Certifikáty a značky kvality

Na podzim roku 2018 získala naše společnost certifikaci pro výrobu sirupů v biokvalitě podle nařízení (ES) č. 834/2007 u společnosti AB CERT AG (CZ-BIO-002

Regionální produkt Kladského pomezí

Ochranná známka Práce postižených

Reference zákazníků

Markéta Turková, Siemens, s.r.o.:
Dárková balení sirupů Camellus využíváme dlouhodobě jako dárky pro naše zaměstnance a obchodní partnery. S kvalitou výrobků Camellus jsme spokojeni a od zaměstnanců i od našich partnerů se nám dostává pozitivní zpětná vazba. Navíc využíváme výhody spojené s poskytováním náhradního plnění firem. Spolupráci se společností Pro-Charitu s.r.o. můžeme doporučit.

Krátké příběhy nebo výroky zaměstnanců

V uplynulém roce jsme se zaměřili na zaměstnávání osob s mentálním postižením. Tato skutečnost nám přinesla mnoho zkušeností, v současné době pracují na různých pozicích 4 takto postižené osoby.


 

Adresář sociálních podniků v číslech

154
registrovaných podniků (IČ)

271
provozoven registrovaných podniků

23
oborů

3 802
zaměstnávaných osob se sociálním a zdravotním znevýhodněním

8 821 640
roční obrat registrovaných dodavatelůKontakt

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Oddělení zahraniční zaměstnanosti
Karlovo náměstí 1, Praha 2
Projekt Podpora sociálního podnikání v ČR pokračuje
Tel.: 770 116 520/519
Kontaktní osoba:
Gabriela Kurková
Email: gabriela.kurkova@mpsv.cz 

Copyright 2020 ©

Ministerstvo práce a sociálních věcí, Podpora sociálního podnikání v ČR, registrační číslo CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_016/0006098.