2017 - 03 - 07

AKTUÁLNĚ výzva 129: Podpora sociálního podnikání

Příjem žádostí o podporu byl zahájen 30. 6. 201. K dispozici je 150 000 000 Kč. Oprávněnými žadateli jsou OSVČ, obchodní korporace a nestátní neziskové organizace. 

Podpora...

celý článek >>


Čtěte více >>

2017 - 05 - 06

Desítky zástupců sociálního podnikání se shodly na tom, že jiná ekonomika je možná

24. května se sešlo na 80 účastníků z celé republiky, kteří debatovali a sdíleli zkušenosti v oblasti sociální solidární ekonomiky. Fórum Jiná ekonomika je možná představilo...

celý článek >>


Čtěte více >>

2017 - 15 - 05

Aktuálně OP Zaměstnanost

Výzva č. 129 na podporu sociálního podnikání  bude vyhlášená 30. 6. 2017.

Vaše projektové žádosti, podnikatelské plány a dotazy týkající se pravidel výzvy můžete...

celý článek >>


Čtěte více >>

2017 - 21 - 03

Aktuálně Finační nástroje: Veřejná zakázka

Dne 17. 3. 2017 byla vyhlášena zakázka na předběžné posouzení pilotního využití finančních nástrojů v OPZ. Více informací zde.

celý článek >>


Čtěte více >>

Publikace: Living in the cracks. Naďa Johanisová

Život v puklinách, pohled na venkovské sociální podnikání ve Velké Británii a v Čechách je zajímavou sondou do vzmáhající se občanské společnosti.

Svět spotřebních družstev,...

celý článek >>


Čtěte více >>

Publikace: Kde peníze jsou služebníkem, nikoliv pánem. Naďa Johanisová

Výpravy za ekonomikou přátelskou přírodě a člověku.

Čtivě psaná kniha, doplněná vtipy známého humoristy, nabízí pohled na šetrnější modely fungování lidské společnosti,...

celý článek >>


Čtěte více >>

UNEP Inquiry into the Design of a Sustainable Financial System: Policy Innovations for a Green Economy

UNEP Inquiry into the Design of a Sustainable Financial System: Policy Innovations for a Green Economy (www.unep.org/inquiry/).
 
Chtěli bych Vás požádat o vyplnění a další...
...
celý článek >>


Čtěte více >>

< Zpět

< Zpětpraha

Konzultantka MPSV
pro enviro podniky:

Markéta Vinkelhoferová

Konzultantka pro enviro podniky

Mgr. Markéta Vinkelhoferová
Mobil: +420 731 620 489
E-mail: marketavink@ekumakad.cz


Profil >

Projektová koordinátorka v neziskové organizaci Ekumenická akademie, která se zabývá prosazováním sociálně, ekonomicky a ekologicky udržitelné společnosti. Spoluzakladatelka sociálního podniku Fair & Bio pražírna ve středočeském Kostelci nad Labem, kterému vypracovala podnikatelský plán, na základě něhož Fair & Bio družstvo obdrželo dotaci na rozjezd podniku z programů OPLZZ a IOP. Pražírna od roku 2013 zpracovává fairtradovou bio kávu a zaměstnává mentálně a fyzicky postižené pracovníky. V roce 2016 získala 2. místo v soutěži Podnikáme odpovědně a její zástupci se objevili v mnohých médiích včetně České televize a Českého rozhlasu. Podnik je záměrně družstevní, navazuje tím na více jak 150-letou tradici spolkového, družstevního a demokratického podnikání v českých zemích. Markéta Vinkelhoferová se spolu s dalšími odborníky na sociální a solidární ekonomiku snaží šířit povědomost o environmentálních sociálních podnicích prostřednictvím prezentací příkladů dobré praxe z České republiky a zahraničí. Ekumenická akademie také organizuje semináře, workshopy, konference a fóra na téma udržitelnost a sociální ekonomika. Markéta Vinkelhoferová zároveň reprezentuje Českou republiku na zahraničních akcích a usiluje o mezinárodní síťování, z čehož se snaží čerpat pro přenos dobré praxe k nám.

Oblast specializace: Principy environmentálního sociálního podniku, principy fair trade, aplikace Cílů udržitelného rozvoje v praxi, příprava a konzultace podnikatelského plánu, proveditelnost záměru, udržitelnost podnikatelských aktivit (finanční a lidská), management sociálního podniku, marketing a PR.

Místo konzultace: Celá Česká republika.

Motto: Za udržitelné aktivity: jak ekonomicky, tak pro společnost, přírodu i pro nás samotné!