Videa

20. 1. 2014

Medailonek o sociálním podniku - Mlsná kavka

Mlsná kavka je vegetariánská restaurace, která vznikla ve spolupráci Green Doors a Holanďana žijícího v Čechách Filipa Kavky Smiggelse. Společně ji provozují od roku 2010 na Praze 8 a kromě vynikající kuchyně nabízejí pracovní trénink lidem s duševním onemocněním, zejména schizofrenií. K dispozici je zde pracovní terapeut, který je schopen řešit případné nesnáze zaměstnance během tréninku a podporovat ho v dalším profesním rozvoji. V případě oboustranného zájmu nabízí restaurace úspěšným absolventům tréninku i dlouhodobá pracovní místa.

Hlavním cílem projektu P3 je zvýšit povědomí o sociálním podnikání v ČR a aktivity projektu jsou zaměřeny zejména na neziskové organizace, krajské úřady, sociální podniky, zaměstnavatele osob se zdravotním postižením, ale i ostatní podniky a podnikatele, které láká začít podnikat jinak.

Projekt je financován z prostředků Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a Státního rozpočtu ČR.

P3 - People, Planet, Profit, o.p.s. je organizace, která přináší a prosazuje nové a inovativní přístupy v podnikání s pozitivním dopadem na společnost, podporuje sociální a společensky prospěšné podnikání, poskytuje konzultace, pořádá semináře a workshopy a realizuje tematicky zaměřené projekty.

CC-BY Attribution

 

Kontakt

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Oddělení zahraniční zaměstnanosti
Karlovo náměstí 1, Praha 2
Projekt Podpora sociálního podnikání v ČR pokračuje
Tel.: 770 116 520/519
Kontaktní osoba:
Gabriela Kurková
Email: gabriela.kurkova@mpsv.cz 

Copyright 2022 ©

Ministerstvo práce a sociálních věcí, Podpora sociálního podnikání v ČR, registrační číslo CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_016/0006098.