Videa

20. 1. 2014

Medailonek o sociálním podniku - 1.SDZP - 2013

1. Severočeské družstvo zdravotně postižených bylo založeno v létě roku 2003 skupinou lékařů, lidí se zkušenostmi z práce se zdravotně postiženými spoluobčany a několik odborníků z oblasti informačních technologií. Dnes družstvo zaměstnává více než 100 pracovníků, z nichž je 98% se zdravotním postižením a je jednou z největších firem poskytujících náhradní plnění (čímž podporuje minimalizaci povinných odvodů do státního rozpočtu, které vyplývají ze zák. o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb.).
Činnost družstva je velice široká, především se jedná o dodávky zboží, outsourcing služeb, slaboproudé montáže, dále je provozovatelem callcentra (především pro švédskou firmu Oriflame), helpdesku a bezpečnostní agentury.

Hlavním cílem projektu P3 je zvýšit povědomí o sociálním podnikání v ČR a aktivity projektu jsou zaměřeny zejména na neziskové organizace, krajské úřady, sociální podniky, zaměstnavatele osob se zdravotním postižením, ale i ostatní podniky a podnikatele, které láká začít podnikat jinak.

Projekt je financován z prostředků Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a Státního rozpočtu ČR.

P3 - People, Planet, Profit, o.p.s. je organizace, která přináší a prosazuje nové a inovativní přístupy v podnikání s pozitivním dopadem na společnost, podporuje sociální a společensky prospěšné podnikání, poskytuje konzultace, pořádá semináře a workshopy a realizuje tematicky zaměřené projekty.

CC-BY Attribution

 

Kontakt

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Oddělení zahraniční zaměstnanosti
Karlovo náměstí 1, Praha 2
Projekt Podpora sociálního podnikání v ČR pokračuje
Tel.: 770 116 520/519
Kontaktní osoba:
Gabriela Kurková
Email: gabriela.kurkova@mpsv.cz 

Copyright 2022 ©

Ministerstvo práce a sociálních věcí, Podpora sociálního podnikání v ČR, registrační číslo CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_016/0006098.