Videa

10. 12. 2013

Medailonek o sociálním podniku - Pucle služby, s.r.o. - 2013

Firma PUCLE SLUŽBY, s.r.o., umožňuje uplatnění osobám zdravotně a sociálně znevýhodněným na trhu práce, a to v oblasti služeb. Nabízí úklidové služby, čištění interiéru automobilů, čištění čalounění a koberců, drobné zahradnické a pomocné práce, vyklízení nemovitostí a roznos letáků a reklamních tiskovin ve Svitavách. V rámci výběru vhodných zaměstnanců doposud navázali spolupráci s poskytovateli sociálních služeb a organizacemi, které pomáhají svým uživatelům vstoupit na otevřený trh práce: např. Práh Brno, Podané ruce o.s. Brno, Duha Praha, Domov na rozcestí Svitavy, Mateřské a rodinné centrum Krůček Svitavy. Mají s ÚP uzavřenou dohodu o vymezení chráněných pracovních míst a nabízí služby firmám jako prokazatelně seriózní náhradní plnění „přímo od zdroje".


Projekt organizace P3 - People, Planet, Profit, o.p.s. "Podnikání jinak", v rámci, kterého vznikl medailonek o sociálním podniku, je financován z prostředků Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a Státního rozpočtu ČR.

Hlavním cílem projektu je zvýšit povědomí o sociálním podnikání v ČR a aktivity projektu jsou zaměřeny zejména na neziskové organizace, krajské úřady, sociální podniky, zaměstnavatele osob se zdravotním postižením, ale i ostatní podniky a podnikatele, které láká začít podnikat jinak.

P3 - People, Planet, Profit, o.p.s. je organizace, která přináší a prosazuje nové a inovativní přístupy v podnikání s pozitivním dopadem na společnost, podporuje sociální a společensky prospěšné podnikání, poskytuje konzultace, pořádá semináře a workshopy a realizuje tematicky zaměřené projekty.

 

 

Kontakt

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Oddělení zahraniční zaměstnanosti
Karlovo náměstí 1, Praha 2
Projekt Podpora sociálního podnikání v ČR pokračuje
Tel.: 770 116 520/519
Kontaktní osoba:
Gabriela Kurková
Email: gabriela.kurkova@mpsv.cz 

Copyright 2022 ©

Ministerstvo práce a sociálních věcí, Podpora sociálního podnikání v ČR, registrační číslo CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_016/0006098.