Aktuality


V pražském kině Ponrepo proběhla premiéra 3 dokumentů o sociálním podnikání v ČR, Belgii a Rakousku

P3- People, Planet, Profit o.p.s. v rámci projektu Inovativní prosazování sociálního podnikání představila dne 27. listopadu 2013 v pražském kině Ponrepo tři dokumentární filmy o sociálním podnikání v ČR, Belgii a Rakousku. Akce se zúčastnilo okolo 100 zájemců o téma sociálního podnikání z řad neziskových organizací, sociálních podniků, veřejné správy a vysokých škol.

Kromě tří dokumentů bylo natočeno i 16 krátkých medailonků o českých sociálních podnikatelích. Všechny filmy budou od prosince k dispozici na www.ceske-socialni-podnikani.cz.

Po promítání proběhla panelová diskuze, na které vystoupili zástupci veřejné správy, sociálních podniků, organizací partnerů a P3. „Těším se, že se zde sejdeme za 20 let a všichni budou vědět, co je sociální podnikání a budou od sociálních podniků běžně nakupovat“, řekla Zuzana Dudáková ze sociálního podniku Modrý domeček. „Podařilo se nám natočit jedinečné dokumenty o sociálním podnikání, které vystihují situaci v ČR, Belgii a Rakousku. Jsme moc rádi, že se filmy všem líbily a doufáme, že je uvidí co nejvíc lidí u nás i v cizině“, řekla v závěru celé akce Petra Francová, ředitelka P3.

Občerstvení na akci zajistil sociální podnik Modrý domeček z Řevnic (www.os-naruc.cz ).

Hlavním cílem projektu je zvýšit povědomí o sociálním podnikání v ČR a aktivity projektu jsou zaměřeny zejména na neziskové organizace, krajské úřady, sociální podniky, zaměstnavatele osob se zdravotním postižením, ale i ostatní podniky a podnikatele, které láká začít podnikat jinak.

V rámci projektu vzniklo třístranné mezinárodní partnerství s organizacemi z Belgie RESOC/SERR (www.serr.be, www.midwest.be ) a z Rakouska Der Bundesdachverband für Soziale Unternehmen (www.bdv.at ).


Projekt je financován z prostředků Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a Státního rozpočtu ČR.

P3 - People, Planet, Profit, o.p.s. je organizace, která přináší a prosazuje nové a inovativní přístupy v podnikání s pozitivním dopadem na společnost, podporuje sociální a společensky prospěšné podnikání, poskytuje konzultace, pořádá semináře a workshopy a realizuje tematicky zaměřené projekty.

 


Další informace:
P3 - People, Planet, Profit, o.p.s.
Malátova 659/16, Praha 5 – Smíchov, 150 00
Gabriela Kurková, koordinátorka projektu
Tel.: +420 776 236 792
e-mail: gabriela.kurkova@p-p-p.cz
Web: www.ceske-socialni-podnikani.cz a www.p-p-p.cz


Kontakt

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Oddělení zahraniční zaměstnanosti
Karlovo náměstí 1, Praha 2
Projekt Podpora sociálního podnikání v ČR pokračuje
Tel.: 770 116 520/519
Kontaktní osoba:
Gabriela Kurková
Email: gabriela.kurkova@mpsv.cz 

eumpsv

Copyright 2023 © Ministerstvo práce a sociálních věcí, Rozvoj ekosystému sociálního podnikání (RESP), registrační číslo - CZ.03.02.02/00/22_004/0001397.