Poradenství


Konzultantka pro enviro podniky

praha

Konzultantka MPSV
pro enviro podniky:

Markéta Vinkelhoferová

Mgr. Markéta Vinkelhoferová
Mobil: +420 731 620 489
E-mail: marketavink@seznam.cz

Profil

Projektová koordinátorka v neziskové organizaci Ekumenická akademie, která se zabývá prosazováním sociálně, ekonomicky a ekologicky udržitelné společnosti. Spoluzakladatelka sociálního podniku Fair & Bio pražírna ve středočeském Kostelci nad Labem, kterému vypracovala podnikatelský plán, na základě něhož Fair & Bio družstvo obdrželo dotaci na rozjezd podniku z programů OPLZZ a IOP. Pražírna od roku 2013 zpracovává fairtradovou bio kávu a zaměstnává mentálně a fyzicky postižené pracovníky. V roce 2016 získala 2. místo v soutěži Podnikáme odpovědně a její zástupci se objevili v mnohých médiích včetně České televize a Českého rozhlasu. Podnik je záměrně družstevní, navazuje tím na více jak 150-letou tradici spolkového, družstevního a demokratického podnikání v českých zemích. Markéta Vinkelhoferová se spolu s dalšími odborníky na sociální a solidární ekonomiku snaží šířit povědomost o environmentálních sociálních podnicích prostřednictvím prezentací příkladů dobré praxe z České republiky a zahraničí. Ekumenická akademie také organizuje semináře, workshopy, konference a fóra na téma udržitelnost a sociální ekonomika. Markéta Vinkelhoferová zároveň reprezentuje Českou republiku na zahraničních akcích a usiluje o mezinárodní síťování, z čehož se snaží čerpat pro přenos dobré praxe k nám.

Oblast specializace: Principy environmentálního sociálního podniku, principy fair trade, aplikace Cílů udržitelného rozvoje v praxi, příprava a konzultace podnikatelského plánu, proveditelnost záměru, udržitelnost podnikatelských aktivit (finanční a lidská), management sociálního podniku, marketing a PR.

Místo konzultace: Celá Česká republika.

Motto: Za udržitelné aktivity: jak ekonomicky, tak pro společnost, přírodu i pro nás samotné!

 

Máte zájem o kontaktování konzultanta?

Můžete k tomu použít i následující formulář

{emailcloak=off}

Kontakt

Ministerstvo práce a sociálních věcí
Oddělení zahraniční zaměstnanosti
Karlovo náměstí 1, Praha 2
Projekt Podpora sociálního podnikání v ČR pokračuje
Tel.: 770 116 520/519
Kontaktní osoba:
Gabriela Kurková
Email: gabriela.kurkova@mpsv.cz 

Copyright 2018 ©

Ministerstvo práce a sociálních věcí, Podpora sociálního podnikání v ČR, registrační číslo CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_016/0006098.