2017 - 11 - 10

Aktuálně!! Operační program - Praha pól růstu ČR - Výzva č. 34 Podpora komunitního života a sociálního podnikání

Dne 20. 9. 2017 byla vyhlášena výzva k předkládání žádostí o podporu č. 34 Podpora komunitního života a sociálního podnikání v Prioritní ose 3 v rámci Operačního programu - Praha...

celý článek >>


Čtěte více >>

2016 - 01 - 06

Nabídka pracovního místa do sociálního podniku!!!

 

Fair & Bio pražírna, zabývající se pražením 100% férové kávy
hledá do svého týmu manažera/ku prodeje a marketingového specialistu/ku.

Co u nás budete dělat?

Prodávat...

celý článek >>


Čtěte více >>

2017 - 30 - 08

Impact First - podzimní běh

Chcete rozjet nebo posunout své sociální podnikání či neziskovku ještě dál?

 

Rozjíždíme podzimní běh akceleračního programu Impact First, ve kterém pomáháme...

...
celý článek >>


Čtěte více >>

2017 - 25 - 08

POSUN TERMÍNU!! 30.9. CENA ZA CSR PODNIKÁME ODPOVĚDNĚ 2017

Cenu za společenskou odpovědnost Podnikáme odpovědně pro rok 2017 již potřetí vyhlašuje Rada kvality ČR, Asociace společenské odpovědnosti, Asociace malých a středních podniků a...

celý článek >>


Čtěte více >>

Publikace: Living in the cracks. Naďa Johanisová

Život v puklinách, pohled na venkovské sociální podnikání ve Velké Británii a v Čechách je zajímavou sondou do vzmáhající se občanské společnosti.

Svět spotřebních družstev,...

celý článek >>


Čtěte více >>

Publikace: Kde peníze jsou služebníkem, nikoliv pánem. Naďa Johanisová

Výpravy za ekonomikou přátelskou přírodě a člověku.

Čtivě psaná kniha, doplněná vtipy známého humoristy, nabízí pohled na šetrnější modely fungování lidské společnosti,...

celý článek >>


Čtěte více >>

UNEP Inquiry into the Design of a Sustainable Financial System: Policy Innovations for a Green Economy

UNEP Inquiry into the Design of a Sustainable Financial System: Policy Innovations for a Green Economy (www.unep.org/inquiry/).
 
Chtěli bych Vás požádat o vyplnění a další...
...
celý článek >>


Čtěte více >>

Kavárna Mezi Řádky - tisková zpráva

2013 - 13 - 09

V srpnu byla otevřena Kavárna Mezi Řádky, další vlašťovka na poli sociálního podnikání v Praze.

V srpnu letošního roku byla ve Štefánikově ulici otevřena Kavárna Mezi Řádky. Další sociální podnik občanského sdružení Etincelle, který zaměstnává lidi s lehkým mentálním postižením. Kavárna je navíc zkombinovaná s pekařstvím a knihovnou s bohatým výběrem sci-fi literatury. Tu kavárně věnovala Barbara Nesvadbová jako pozůstalost po svém otci Josefu Nesvadbovi. Zvláštnost této kavárny podtrhuje navíc originální interiér, kde kniha slouží nejen ke čtení, ale i jako dekorace.

V této netradiční kavárně dostalo šanci dvanáct lidí, kteří by jinak práci jen těžko hledali. „Běžní zaměstnavatelé jsou často překvapeni, že lidé s postižením dokáží pracovat stejně dobře jako zdraví lidé,“ říká vedoucí sociálních služeb Michaela Šulcová, která má na starosti kromě jiného i nácvik pracovních dovedností. Ty se učí klienti do nejmenších detailů několik měsíců dopředu. Učí se například, co a jakým způsobem říkat zákazníkům, jak si zapsat objednávku, a hlavně jak vše udělat správně a s klidem.

„První dny po otevření byli všichni nervózní, a dělali i chyby, ale už po prvním týdnu se vše zklidnilo. Je vidět, že naši zaměstnanci den ode dne získávají více důvěry ve své schopnosti.  Někteří zákazníci si už ani nevšimnou, že je obsluhuje někdo trochu jiný“, popisuje začátky kavárny ředitel občanského sdružení Jakub Knězů.
Kavárna je otevřená od časného rána až do večera. Ráno slouží kavárna hlavně jako pekařství, přes den je možné zajít na lehký oběd, a večer si při autorském čtení, které se kavárna také chystá pořádat, dát točené pivo.

 

O všech chystaných akcích a novinkách se dozvíte na  facebookové stránce kavárny www.facebook.com/kavarnameziradky.

 

Občanské sdružení Etincelle
Kavárna Mezi Řádky, Štefánikova 40, Praha 5
Telefon na rezervaci: tel. 731 443 173
Podpora a propagace – Radka Prokopová: 605 272 170
https://www.facebook.com/kavarnameziradky.
www.kavarnameziradky.cz


Další informace o kavárně:

Kavárna o své zákazníky usiluje nejen kvalitními službami, ale také nabídkou kvalitních produktů. Kromě kávy a dalších nápojů, nabízí především lehké obědy, polévky, saláty a bagety mnoha druhů.  Jelikož součástí kavárny je i pekařství, je možné si vybrat z několika druhů chleba a dalšího pečiva. Pro ukázku jmenujme například tradiční kváskový chléb, kořenový chléb, nebo třeba obzvlášť chutný chléb škvarkový. Ke kávě si je možno vybrat z několika druhů dezertu, nebo sladkého pečiva. Veškeré pečivo se vyrábí v pekárně v Jílovém u Prahy, kterou rovněž provozuje občanské sdružení Etincelle.
Každý návštěvník si při vstupu do kavárny všimne, že je plná knih. Některé jsou určené na čtení, jiné tvoří jen dekoraci interiéru. Knihovnu tvoří pozůstalost knih po Josefu Nesvadbovi, kterou kavárně darovala jeho dcera spisovatelka Barbara Nesvadbová. Jedná se zejména o knihy ze sci-fi žánru. Tituly jsou převážně pro dospělé, ale své si najdou i děti. V kavárně našly uplatnění také dvě osoby nad padesát let, takže kavárna má svou vlastní knihovnici a knihovníka. Ti mohou poradit nejen s výběrem titulu knihy ke čtení, ale i s tabletem s připojením na internet, který si je možné na místě zapůjčit.

Kavárna je nekuřácká, je zde možnost připojení k Wi-fi zdarma. V kavárně se myslí i na děti. V prostoru knihovny je pro ně připravena krabice s drobnými hračkami a omalovánkami, dětská židlička a na toaletě pak pro nejmenší přebalovací pult.