2016 - 01 - 06

Nabídka pracovního místa do sociálního podniku!!!

 

Fair & Bio pražírna, zabývající se pražením 100% férové kávy
hledá do svého týmu manažera/ku prodeje a marketingového specialistu/ku.

Co u nás budete dělat?

Prodávat...

celý článek >>


Čtěte více >>

2017 - 30 - 08

Impact First - podzimní běh

Chcete rozjet nebo posunout své sociální podnikání či neziskovku ještě dál?

 

Rozjíždíme podzimní běh akceleračního programu Impact First, ve kterém pomáháme...

...
celý článek >>


Čtěte více >>

2017 - 25 - 08

POSUN TERMÍNU!! 30.9. CENA ZA CSR PODNIKÁME ODPOVĚDNĚ 2017

Cenu za společenskou odpovědnost Podnikáme odpovědně pro rok 2017 již potřetí vyhlašuje Rada kvality ČR, Asociace společenské odpovědnosti, Asociace malých a středních podniků a...

celý článek >>


Čtěte více >>

2017 - 03 - 07

AKTUÁLNĚ výzva 129: Podpora sociálního podnikání

Příjem žádostí o podporu byl zahájen 30. 6. 201. K dispozici je 150 000 000 Kč. Oprávněnými žadateli jsou OSVČ, obchodní korporace a nestátní neziskové organizace. 

Podpora...

celý článek >>


Čtěte více >>

Publikace: Living in the cracks. Naďa Johanisová

Život v puklinách, pohled na venkovské sociální podnikání ve Velké Británii a v Čechách je zajímavou sondou do vzmáhající se občanské společnosti.

Svět spotřebních družstev,...

celý článek >>


Čtěte více >>

Publikace: Kde peníze jsou služebníkem, nikoliv pánem. Naďa Johanisová

Výpravy za ekonomikou přátelskou přírodě a člověku.

Čtivě psaná kniha, doplněná vtipy známého humoristy, nabízí pohled na šetrnější modely fungování lidské společnosti,...

celý článek >>


Čtěte více >>

UNEP Inquiry into the Design of a Sustainable Financial System: Policy Innovations for a Green Economy

UNEP Inquiry into the Design of a Sustainable Financial System: Policy Innovations for a Green Economy (www.unep.org/inquiry/).
 
Chtěli bych Vás požádat o vyplnění a další...
...
celý článek >>


Čtěte více >>

Mléčný bar Naproti v Ostravě pomáhá handicapovaným

2014 - 19 - 03

Mléčný bar Naproti v Ostravě pomáhá handicapovaným

OSTRAVA - V dětství Olga Rosenbergerová milovala návštěvy mléčné jídelny v centru Ostravy, kam často chodila s maminkou. Když před několika lety přemýšlela, jakým způsobem zaměřit sociální podnikání, měla jasnou volbu. Počátkem roku 2012 Družstvo Naproti otevřelo v Zeyerově ulici mléčný bar.

Brzy si získal stálou klientelu a dostal se do povědomí široké veřejnosti. Navázal na klasické mléčné jídelny, které byly ještě před několika desetiletími velmi populární. Bylo však třeba přizpůsobit sortiment požadavkům moderní doby a zaměřit se na přípravu výrobků z kvalitních regionálních potravin.

Mléčný bar spolupracuje s lidmi s omezenou pracovní schopností. „Nalézt zaměstnání pro handicapované občany je v Moravskoslezském kraji velmi obtížné. V Asociaci Trigon, kterou vedu, se jim snažíme pomáhat a zapojujeme je do běžného pracovního procesu, což se bohužel ne vždy daří,“ doplnila Olga Rosenbergerová, která byla oceněna titulem Žena regionu Moravskoslezského kraje.

Všichni zdravotně znevýhodnění uchazeči o práci museli nejprve projít důkladnými psychologickými testy, aby se ukázalo, jsou-li na tuto práci připraveni. Nedílnou součástí přijímacího řízení byl také test manuální zručnosti, u kterého nechybělo například zjištění schopnosti namazat chleba. „Běžné činnosti se zaměstnanci často trénujeme, za dva roky existence baru se velmi posunuli a to nejen v profesním, ale také soukromém životě,“ uvedla Olga Rosenbergerová.

Velkou životní změnou byla práce v Mléčném baru Naproti pro Michaelu Stařinskou, vyučenou kuchařku a maminku šestiletého Adámka a tříletého Honzíka. Po narození dětí se potýkala se sociální fóbií a díky příjemnému kolektivu postupně dokázala své problémy překonat.  Zákazník tuto zábranu neodhalí, protože Michaela rozdává při obsluze úsměvy a radost na každém kroku.

Tři naleštěné vitríny baru přímo vybízejí k ochutnání dobrot. V široké nabídce nechybí ovocné poháry, koláče, gruzínské dorty, slané i sladké palačinky, deset druhů kávy či čaj z čerstvé máty. Číšník Ondřej Pokluda, který trpí lehčí formou invalidity, hostům rád doporučuje palačinku se špenátem a parmezánem. Do práce se těší, je rád, že našel jako vyučený kuchař uplatnění v příjemném a kamarádském kolektivu.  Největší frmol zde panuje vždy kolem poledne, kdy si mnoho zákazníků odskočí na lehký a chutný oběd. O oblíbenosti svědčí také zápisy v knize hostů. Terezie z Hradce nad Moravicí sympatickému jedenáctičlennému osazenstvu Mléčného baru Naproti ocenila úžasnou atmosféru při její narozeninové oslavě. Desítky dalších návštěvníků vyjádřily poděkování a pochvalu za příjemné prostředí, chutný jídelníček a milou obsluhu.

Rok 2014 začali v tomto sympatickém podniku, jehož zaměstnanci spolu s vedením myslí a jednají sociálně,  s novým menu. V pátek 28. února 2014 ho ochutnali novináři a další vážení hosté. Pro jejich chuťové buňky personál připravil italskou mrkvovou polévku, piadina s ovčím sýrem a rukolou či panna cottu s lesním ovocem. „V současné době je pro nás nejdůležitější stabilizovat náš podnik a upravit sortiment tak, abychom byli na trhu ojedinělí,“ sdělila novinářům Olga Rosenbergerová. Velkou pomocí jim zajisté bude nový automobil Škoda Roomster, jehož zakoupení umožnila Nadace ČEZ.

Autor: Vendula Holendová - Moravská tisková agentura Ostrava

www.naproti.com