2017 - 13 - 11

Aktuálně je na podporu sociálního podnikání vyhlášena průběžná výzva č. 129 otevřená do 30. 11. 2018

 V rámci alokace 150 000 000 Kč je možné podpořit nové podnikatelské aktivity na území celé ČR vyjma hl. m. Prahy. Bližší informace k výzvě jsou na portálu OP Zaměstnanost... ...

celý článek >>


Čtěte více >>

2017 - 11 - 10

Aktuálně!! Operační program - Praha pól růstu ČR - Výzva č. 34 Podpora komunitního života a sociálního podnikání

Dne 20. 9. 2017 byla vyhlášena výzva k předkládání žádostí o podporu č. 34 Podpora komunitního života a sociálního podnikání v Prioritní ose 3 v rámci Operačního programu - Praha...

celý článek >>


Čtěte více >>

2016 - 01 - 06

Nabídka pracovního místa do sociálního podniku!!!

 

Fair & Bio pražírna, zabývající se pražením 100% férové kávy
hledá do svého týmu manažera/ku prodeje a marketingového specialistu/ku.

Co u nás budete dělat?

Prodávat...

celý článek >>


Čtěte více >>

2017 - 30 - 08

Impact First - podzimní běh

Chcete rozjet nebo posunout své sociální podnikání či neziskovku ještě dál?

 

Rozjíždíme podzimní běh akceleračního programu Impact First, ve kterém pomáháme...

...
celý článek >>


Čtěte více >>

Publikace: Living in the cracks. Naďa Johanisová

Život v puklinách, pohled na venkovské sociální podnikání ve Velké Británii a v Čechách je zajímavou sondou do vzmáhající se občanské společnosti.

Svět spotřebních družstev,...

celý článek >>


Čtěte více >>

Publikace: Kde peníze jsou služebníkem, nikoliv pánem. Naďa Johanisová

Výpravy za ekonomikou přátelskou přírodě a člověku.

Čtivě psaná kniha, doplněná vtipy známého humoristy, nabízí pohled na šetrnější modely fungování lidské společnosti,...

celý článek >>


Čtěte více >>

UNEP Inquiry into the Design of a Sustainable Financial System: Policy Innovations for a Green Economy

UNEP Inquiry into the Design of a Sustainable Financial System: Policy Innovations for a Green Economy (www.unep.org/inquiry/).
 
Chtěli bych Vás požádat o vyplnění a další...
...
celý článek >>


Čtěte více >>

Přírodní úkaz Stanislav Sadílek a jeho zázračná cesta z knedlíkového těsta

2013 - 14 - 03

Přírodní úkaz Stanislav Sadílek a jeho zázračná cesta z knedlíkového těsta

Stanislav Sdílek (60 let) má profitující Knedlíkárnu v Doksech, prosperující Holiday camp ve Starých splavech u Máchova jezera, hospodu a vinárnu U Kapra v centru Prahy.
Knedlíkárna sídlící ve staré továrničce zaměstnává 18 pracovníků, nabízí 22 druhů knedlíků a halušky, vše s certifikátem kvality. Kvalita se vyplácí a šéfkuchaři vyhlášených restaurací na knedlíky z Doks nedají dopustit. Díky tomu je kupují i nemocnice a školy. V sezóně si můžete pochutnat na knedlících v Holiday campu. Na první pohled nic zvláštního, až na to, že téměř všichni pracovníci, i ti vedoucí, jsou původně děti ulice či uprchlíci z dětských domovů. Pan Sadílek vymyslel geniální způsob, kterak ze zoufalých bytostí bez smyslu života, často závislých na drogách, alkoholu a automatech, udělat chlapíky nezávislé, vědomé si vlastní hodnoty a za svůj život zodpovědné.
Krátce po revoluci si přivedl syn pana Sadílka domů kamaráda, který uprchl z dětského domova. Úřady byly v té době rychlé ve svěřování do péče, tak měli u Sadílků přírůstek. Takových mladých mužů byly tehdy plné ulice. Nakonec se k Sadílkům nastěhovali další a další přicházeli. Pan Sadílek hledal způsob jak je zabavit, uživit a ukázat jim smysl života. Koupil na splátky kemp u Máchova jezera, v dost omšelém stavu. Byl duben, s klukama začali horečnatě připravovat sezónu. V létě už měli první hosty. Kemp splňoval co bylo třeba, kluci byli zaměstnaní, šlo o jednoduché práce, které zvládali. Každý měl osobní zájem na tom, aby zisk byl co nejvyšší. V září končí sezóna, poplatili co měli a věděli, že na zimu nezbyde nic. Zkoušeli prodávat zeleninu, živit se autodopravou – prodělali kalhoty.
Jednou v noci z hecu uvařili 10 knedlíků dost pochybných tvarů a různé kvality. Ten den se všechny prodaly v nedalekém stánku. O dalším předmětu podnikání bylo rozhodnuto. V Jestřebí si pronajali bývalou Jednotu a začali s velkovýrobou knedlíků. Po čase byl objekt prodán a museli se stěhovat. Koupili si dnešní budovu v Doksech, dílem na úvěr, dost peněz už vydělávali i jinde. Knedlíkárna v Doksech má v celém přízemí výrobnu, v dalších dvou patrech je přibližně deset pokojů pro pracovníky a jejich rodiny. Na tržbách se v současné době podepsala krize, ale pořád je o co stát. Nicméně v době konjuktury byly v sezóně běžně tržby 100.000 Kč za den.
Tomu se říká sociální podnik snů a to vše bez koruny podpory státu!

www.knedlikarnadoksy.cz, www.holidaycamp.regin.cz

 

Autor: Vendula Kubín