2017 - 13 - 11

Aktuálně je na podporu sociálního podnikání vyhlášena průběžná výzva č. 129 otevřená do 30. 11. 2018

 V rámci alokace 150 000 000 Kč je možné podpořit nové podnikatelské aktivity na území celé ČR vyjma hl. m. Prahy. Bližší informace k výzvě jsou na portálu OP Zaměstnanost... ...

celý článek >>


Čtěte více >>

2017 - 11 - 10

Aktuálně!! Operační program - Praha pól růstu ČR - Výzva č. 34 Podpora komunitního života a sociálního podnikání

Dne 20. 9. 2017 byla vyhlášena výzva k předkládání žádostí o podporu č. 34 Podpora komunitního života a sociálního podnikání v Prioritní ose 3 v rámci Operačního programu - Praha...

celý článek >>


Čtěte více >>

2016 - 01 - 06

Nabídka pracovního místa do sociálního podniku!!!

 

Fair & Bio pražírna, zabývající se pražením 100% férové kávy
hledá do svého týmu manažera/ku prodeje a marketingového specialistu/ku.

Co u nás budete dělat?

Prodávat...

celý článek >>


Čtěte více >>

2017 - 30 - 08

Impact First - podzimní běh

Chcete rozjet nebo posunout své sociální podnikání či neziskovku ještě dál?

 

Rozjíždíme podzimní běh akceleračního programu Impact First, ve kterém pomáháme...

...
celý článek >>


Čtěte více >>

Publikace: Living in the cracks. Naďa Johanisová

Život v puklinách, pohled na venkovské sociální podnikání ve Velké Británii a v Čechách je zajímavou sondou do vzmáhající se občanské společnosti.

Svět spotřebních družstev,...

celý článek >>


Čtěte více >>

Publikace: Kde peníze jsou služebníkem, nikoliv pánem. Naďa Johanisová

Výpravy za ekonomikou přátelskou přírodě a člověku.

Čtivě psaná kniha, doplněná vtipy známého humoristy, nabízí pohled na šetrnější modely fungování lidské společnosti,...

celý článek >>


Čtěte více >>

UNEP Inquiry into the Design of a Sustainable Financial System: Policy Innovations for a Green Economy

UNEP Inquiry into the Design of a Sustainable Financial System: Policy Innovations for a Green Economy (www.unep.org/inquiry/).
 
Chtěli bych Vás požádat o vyplnění a další...
...
celý článek >>


Čtěte více >>

Secondhelp na Valašsku rozšiřuje počet svých příznivců

2015 - 13 - 08

Secondhelp na Valašsku rozšiřuje počet svých příznivců

Před půldruhým rokem Diakonie Českobratrské církve evangelické ve Valašském Meziříčí otevřela v Mostní ulici prodejnu s outletovým a secondhandovým zbožím. Zapojila se tak do franšízového projektu, který v České republice rozjela v roce 2007 společnost nazvaná Možnosti tu jsou. Cílem je pomoci zaměstnat osoby se zdravotním znevýhodněním na trhu práce.

Sociální podnik se jmenuje Secondhelp a podpořil ho Evropský sociální fond prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Ze svého státního rozpočtu finančně přispěla také Česká republika. Dotace však koncem dubna 2015 vypršely. Co bude dál? „K naší velké radosti máme spoustu stálých zákazníků a díky nim můžeme pokračovat,“ uvedla Marcela Kabeláčová, vedoucí Secondhelpu ve Valašském Meziříčí. „Doufám, že si příznivce udržíme a budou přibývat další. Vždyť i nyní do prodejny v Mostní ulici přicházejí lidé, kteří o nás doposud nevěděli.“

Nová prodejna v Rožnově pod Radhoštěm 
V únoru 2015 Diakonie Českobratrské církve evangelické ve Valašském Meziříčí otevřela další prodejnu. Nachází se v Rožnově pod Radhoštěm v Palackého ulici, kousek od Masarykova náměstí. V obou obchodech Secondhelpu na Valašsku nyní působí 17 zaměstnanců se zdravotním omezením, kteří pracují na zkrácené úvazky při obsluze zákazníků nebo v přípravně zboží.

Klientelu tvoří ze dvou třetin ženy. Oceňují, že nabízené outletové a secondhandové zboží dovezené z Anglie, Španělska, Itálie a Švýcarska je kvalitní, řádně vyprané a vyžehlené. Navíc v široké škále velikostí pro mladší i zralejší věkové kategorie. Dámský a pánský sortiment je rozšířen o vhodné doplňky, například kabelky, pásky, šály, šátky apod. Jelikož si tým prodavačů osvojil základy barvové typologie a také jsou k dispozici vizážistiky, dokáže zákazníkům poradit s výběrem vhodných kousků nejen pro daný typ postavy, ale také pro příležitost, kvůli které si oblečení kupují.
Nyní, v letním období, je největší poptávka po dámských sukních, šatách a halenkách, pánové upřednostňují šortky a trika. Secondhelpy často navštěvují i maminky s malými dětmi. Kočárkem mohou vjet až do prodejny, v níž je k dispozici hrací koutek. Do obchůdku v Rožnově zavítají i turisté z tuzemska i zahraničí, kteří na Valašsko přijíždějí za turistikou a rekreací.
Obě prodejny jsou otevřeny od pondělí do soboty. Pro své návštěvníky připravují různé doprovodné akce, například den s vizážistkou. Pozvaly také odborníka, který zájemcům změřil fyzickou kondici. Při těchto programech je podávána káva a drobné občerstvení.

Více info: www.secondhelp.cz
Autorka: Libuše Miarková, Moravská tisková agentura
Foto: Archiv Secondhelp

 

Tvorba článku je financována z projektu MPSV Podpora sociálního podnikání v ČR, registrační číslo: CZ.1.04/3.1.00/04.00011.

 

b_0_0_0_00_images_esf_eu_oplzz_ervenpodpora_horizont_CMYK.jpg