2017 - 03 - 07

AKTUÁLNĚ výzva 129: Podpora sociálního podnikání

Příjem žádostí o podporu byl zahájen 30. 6. 201. K dispozici je 150 000 000 Kč. Oprávněnými žadateli jsou OSVČ, obchodní korporace a nestátní neziskové organizace. 

Podpora...

celý článek >>


Čtěte více >>

2017 - 05 - 06

Desítky zástupců sociálního podnikání se shodly na tom, že jiná ekonomika je možná

24. května se sešlo na 80 účastníků z celé republiky, kteří debatovali a sdíleli zkušenosti v oblasti sociální solidární ekonomiky. Fórum Jiná ekonomika je možná představilo...

celý článek >>


Čtěte více >>

2017 - 15 - 05

Aktuálně OP Zaměstnanost

Výzva č. 129 na podporu sociálního podnikání  bude vyhlášená 30. 6. 2017.

Vaše projektové žádosti, podnikatelské plány a dotazy týkající se pravidel výzvy můžete...

celý článek >>


Čtěte více >>

2017 - 21 - 03

Aktuálně Finační nástroje: Veřejná zakázka

Dne 17. 3. 2017 byla vyhlášena zakázka na předběžné posouzení pilotního využití finančních nástrojů v OPZ. Více informací zde.

celý článek >>


Čtěte více >>

Publikace: Living in the cracks. Naďa Johanisová

Život v puklinách, pohled na venkovské sociální podnikání ve Velké Británii a v Čechách je zajímavou sondou do vzmáhající se občanské společnosti.

Svět spotřebních družstev,...

celý článek >>


Čtěte více >>

Publikace: Kde peníze jsou služebníkem, nikoliv pánem. Naďa Johanisová

Výpravy za ekonomikou přátelskou přírodě a člověku.

Čtivě psaná kniha, doplněná vtipy známého humoristy, nabízí pohled na šetrnější modely fungování lidské společnosti,...

celý článek >>


Čtěte více >>

UNEP Inquiry into the Design of a Sustainable Financial System: Policy Innovations for a Green Economy

UNEP Inquiry into the Design of a Sustainable Financial System: Policy Innovations for a Green Economy (www.unep.org/inquiry/).
 
Chtěli bych Vás požádat o vyplnění a další...
...
celý článek >>


Čtěte více >>

Secondhelp na Valašsku rozšiřuje počet svých příznivců

2015 - 13 - 08

Secondhelp na Valašsku rozšiřuje počet svých příznivců

Před půldruhým rokem Diakonie Českobratrské církve evangelické ve Valašském Meziříčí otevřela v Mostní ulici prodejnu s outletovým a secondhandovým zbožím. Zapojila se tak do franšízového projektu, který v České republice rozjela v roce 2007 společnost nazvaná Možnosti tu jsou. Cílem je pomoci zaměstnat osoby se zdravotním znevýhodněním na trhu práce.

Sociální podnik se jmenuje Secondhelp a podpořil ho Evropský sociální fond prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Ze svého státního rozpočtu finančně přispěla také Česká republika. Dotace však koncem dubna 2015 vypršely. Co bude dál? „K naší velké radosti máme spoustu stálých zákazníků a díky nim můžeme pokračovat,“ uvedla Marcela Kabeláčová, vedoucí Secondhelpu ve Valašském Meziříčí. „Doufám, že si příznivce udržíme a budou přibývat další. Vždyť i nyní do prodejny v Mostní ulici přicházejí lidé, kteří o nás doposud nevěděli.“

Nová prodejna v Rožnově pod Radhoštěm 
V únoru 2015 Diakonie Českobratrské církve evangelické ve Valašském Meziříčí otevřela další prodejnu. Nachází se v Rožnově pod Radhoštěm v Palackého ulici, kousek od Masarykova náměstí. V obou obchodech Secondhelpu na Valašsku nyní působí 17 zaměstnanců se zdravotním omezením, kteří pracují na zkrácené úvazky při obsluze zákazníků nebo v přípravně zboží.

Klientelu tvoří ze dvou třetin ženy. Oceňují, že nabízené outletové a secondhandové zboží dovezené z Anglie, Španělska, Itálie a Švýcarska je kvalitní, řádně vyprané a vyžehlené. Navíc v široké škále velikostí pro mladší i zralejší věkové kategorie. Dámský a pánský sortiment je rozšířen o vhodné doplňky, například kabelky, pásky, šály, šátky apod. Jelikož si tým prodavačů osvojil základy barvové typologie a také jsou k dispozici vizážistiky, dokáže zákazníkům poradit s výběrem vhodných kousků nejen pro daný typ postavy, ale také pro příležitost, kvůli které si oblečení kupují.
Nyní, v letním období, je největší poptávka po dámských sukních, šatách a halenkách, pánové upřednostňují šortky a trika. Secondhelpy často navštěvují i maminky s malými dětmi. Kočárkem mohou vjet až do prodejny, v níž je k dispozici hrací koutek. Do obchůdku v Rožnově zavítají i turisté z tuzemska i zahraničí, kteří na Valašsko přijíždějí za turistikou a rekreací.
Obě prodejny jsou otevřeny od pondělí do soboty. Pro své návštěvníky připravují různé doprovodné akce, například den s vizážistkou. Pozvaly také odborníka, který zájemcům změřil fyzickou kondici. Při těchto programech je podávána káva a drobné občerstvení.

Více info: www.secondhelp.cz
Autorka: Libuše Miarková, Moravská tisková agentura
Foto: Archiv Secondhelp

 

Tvorba článku je financována z projektu MPSV Podpora sociálního podnikání v ČR, registrační číslo: CZ.1.04/3.1.00/04.00011.

 

b_0_0_0_00_images_esf_eu_oplzz_ervenpodpora_horizont_CMYK.jpg