2017 - 03 - 07

AKTUÁLNĚ výzva 129: Podpora sociálního podnikání

Příjem žádostí o podporu byl zahájen 30. 6. 201. K dispozici je 150 000 000 Kč. Oprávněnými žadateli jsou OSVČ, obchodní korporace a nestátní neziskové organizace. 

Podpora...

celý článek >>


Čtěte více >>

2017 - 05 - 06

Desítky zástupců sociálního podnikání se shodly na tom, že jiná ekonomika je možná

24. května se sešlo na 80 účastníků z celé republiky, kteří debatovali a sdíleli zkušenosti v oblasti sociální solidární ekonomiky. Fórum Jiná ekonomika je možná představilo...

celý článek >>


Čtěte více >>

2017 - 15 - 05

Aktuálně OP Zaměstnanost

Výzva č. 129 na podporu sociálního podnikání  bude vyhlášená 30. 6. 2017.

Vaše projektové žádosti, podnikatelské plány a dotazy týkající se pravidel výzvy můžete...

celý článek >>


Čtěte více >>

2017 - 21 - 03

Aktuálně Finační nástroje: Veřejná zakázka

Dne 17. 3. 2017 byla vyhlášena zakázka na předběžné posouzení pilotního využití finančních nástrojů v OPZ. Více informací zde.

celý článek >>


Čtěte více >>

Publikace: Living in the cracks. Naďa Johanisová

Život v puklinách, pohled na venkovské sociální podnikání ve Velké Británii a v Čechách je zajímavou sondou do vzmáhající se občanské společnosti.

Svět spotřebních družstev,...

celý článek >>


Čtěte více >>

Publikace: Kde peníze jsou služebníkem, nikoliv pánem. Naďa Johanisová

Výpravy za ekonomikou přátelskou přírodě a člověku.

Čtivě psaná kniha, doplněná vtipy známého humoristy, nabízí pohled na šetrnější modely fungování lidské společnosti,...

celý článek >>


Čtěte více >>

UNEP Inquiry into the Design of a Sustainable Financial System: Policy Innovations for a Green Economy

UNEP Inquiry into the Design of a Sustainable Financial System: Policy Innovations for a Green Economy (www.unep.org/inquiry/).
 
Chtěli bych Vás požádat o vyplnění a další...
...
celý článek >>


Čtěte více >>

Jiná konference s jinými lidmi o podnikání jinak

2014 - 01 - 09

Jiná konference s jinými lidmi o podnikání jinak

Krásná lehká moderní architektura - Národní technická knihovna v Praze 6, 2. 4. - 3. 4. 2014. Mířím do designově dokonalého Ballingova sálu. Mám pocit, že jsem se přenesla v prostoru i v čase. Jsem v Čechách? Před chvílí mě v tramvaji počastoval šedivě působící, pomačkaný, zamračený muž dloubancem do žeber a hrubě se na mne obořil. A tady? V předsálí postávají lidé všech věkových kategorií, barevní, usměvaví, krásní, oblečení v rozličných chic stylech, všichni se navzájem zdraví a zapřádají zanícené rozhovory. Na první pohled pracovně úspěšní a prosperující. Tři žonglující klauni - Cink, Cink, Cirk, odění do zářivé zelené, modré a oranžové předvádějí nevídané akrobatické kousky. Neprobíhá tu zdařilý happening? Neprobíhá.

Obecně prospěšná společnost P3 – People, Planet, Profit nezklamala a opět po dvou letech zorganizovala „jinak“ mezinárodní konferenci o sociálním podnikání – Podnikáme jinak. Vtip, zábava, humor podtržený svižnou vkusnou grafikou banerů, tiskovin v pro P3 typických výše uvedených barvách.

Termín sociální podnikání může leckomu znít pouze závažně až temně. Je přece spojené se sociálně vyloučenými skupinami – mentálně i duševně postiženými, trestanci, lidmi po výkonu trestu, jinými etniky, dlouhodobě nezaměstnanými, drogově závislými, seniory. A přesto, lze jej uchopit radostně.

Zmíněná konference je toho důkazem. Program nabitý skvělými českými i zahraničními příspěvky – přes filmy, přednášky po workshopy. Lze takové množství informací během dvou dnů vstřebat? Lze. Díky promyšlené programové skladbě a mimochodem i díky jídlu, které připravila, jak jinak než sociální firma - Mléčný bar Bílá vrána. Nebo je libo kávičku? „Sociální“ Fair&Bio pražírna nabízí hned několik druhů a k nim fair trade čokoládičky, bonbónky, tyčinky – oči přecházejí, sliny se sbíhají, nelze si vybrat.

Příjemným odlehčením jsou i stánky se škálou vkusných vtipných výrobků sociálních podniků.

P3 – People, Planet, Profit - osm dám a jeden muž, opentlení zelenomodrooranžovými šátky se pohybují na první pohled přirozeně a uvolněně. Bystrému oku však neunikne obdivuhodné pracovní nasazení a skvělá organizace šlapající jako švýcarské hodinky. Úžasný zážitek.

Odnáším si tašku plnou tiskovin a pozorností, včetně manuálu na založení sociálního podniku. Nechala jsem se strhnout nadšením pro věc a radosti z práce daleko přehlušující nemalé problémy, se kterými se sociální podnikatelé setkávají. Dělají totiž něco, co má hluboký smysl.

Autor: Vendula Kubín