2016 - 01 - 06

Nabídka pracovního místa do sociálního podniku!!!

 

Fair & Bio pražírna, zabývající se pražením 100% férové kávy
hledá do svého týmu manažera/ku prodeje a marketingového specialistu/ku.

Co u nás budete dělat?

Prodávat...

celý článek >>


Čtěte více >>

2017 - 30 - 08

Impact First - podzimní běh

Chcete rozjet nebo posunout své sociální podnikání či neziskovku ještě dál?

 

Rozjíždíme podzimní běh akceleračního programu Impact First, ve kterém pomáháme...

...
celý článek >>


Čtěte více >>

2017 - 25 - 08

POSUN TERMÍNU!! 30.9. CENA ZA CSR PODNIKÁME ODPOVĚDNĚ 2017

Cenu za společenskou odpovědnost Podnikáme odpovědně pro rok 2017 již potřetí vyhlašuje Rada kvality ČR, Asociace společenské odpovědnosti, Asociace malých a středních podniků a...

celý článek >>


Čtěte více >>

2017 - 03 - 07

AKTUÁLNĚ výzva 129: Podpora sociálního podnikání

Příjem žádostí o podporu byl zahájen 30. 6. 201. K dispozici je 150 000 000 Kč. Oprávněnými žadateli jsou OSVČ, obchodní korporace a nestátní neziskové organizace. 

Podpora...

celý článek >>


Čtěte více >>

Publikace: Living in the cracks. Naďa Johanisová

Život v puklinách, pohled na venkovské sociální podnikání ve Velké Británii a v Čechách je zajímavou sondou do vzmáhající se občanské společnosti.

Svět spotřebních družstev,...

celý článek >>


Čtěte více >>

Publikace: Kde peníze jsou služebníkem, nikoliv pánem. Naďa Johanisová

Výpravy za ekonomikou přátelskou přírodě a člověku.

Čtivě psaná kniha, doplněná vtipy známého humoristy, nabízí pohled na šetrnější modely fungování lidské společnosti,...

celý článek >>


Čtěte více >>

UNEP Inquiry into the Design of a Sustainable Financial System: Policy Innovations for a Green Economy

UNEP Inquiry into the Design of a Sustainable Financial System: Policy Innovations for a Green Economy (www.unep.org/inquiry/).
 
Chtěli bych Vás požádat o vyplnění a další...
...
celý článek >>


Čtěte více >>

Startovní Job = REstart Shop

2014 - 10 - 07

Startovní Job = REstart Shop

Nápad vytvořit síť dobročinných obchodů podporujících v našem případě teenagery, kteří díky rodinnému zázemí či etnickému původu nemají práci a nemohou normálně žít, vznikl inspirací tradičních Charity Shops ve Velké Británii. Cesta k otevření byla trnitá, ale nakonec korunována úspěchem.

Na začátku května byl otevřen první obchod budoucí celorepublikové sítě REstart Shop přímo v centru Prahy. Prodává se v něm second hand, sportovní oblečení, sportovní potřeby, hračky, knihy a zkrátka to, co dárci přinesou. Výtěžek z prodeje jde na podporu Nízkoprahových zařízení pro děti a mládež. Dárci zboží by měli být nejlépe z blízkého okolí, což se zatím daří. Během prvních týdnů REstart Shop navázal spolupráci s místním Spolkem přátel Petrské čtvrti, farností sv. Petra. Ale oslovují i své přátelé a vítají firemní sbírky. Nesnáze jim při jednáních způsobuje fakt, že pro většinu lidí je výraz streetwork synonymem pro práci s uživateli drog. Za prvé to není pravda, neboť streetwork vyjadřuje kontaktní sociální práci tam, kde klienti žijí a za druhé REstart Shop s touto skupinou lidí nemá nic společného, ale díky tomuto vžitému omylu jim leckde zabouchnou dveře před nosem.

V obchodě pracují dva zaměstnanci, kteří se o pracovní nabídce dozvěděli v nízkoprahových zařízení. Adam je středoškolák, díky etnickému původu se mu nedařilo dlouho získat práci. Upřímně to nechápu, mluvila jsem s kultivovaným člověkem, sršícím vtipem a inteligencí. V REstart Shopu je spokojen, jen by byl rád, kdyby chodilo víc zákazníků, i když na to, že otevřeli před pár dny, jsou s prodejem spokojeni. Adam doufá, že díky novému pracovnímu startu získá zaměstnání na otevřeném trhu práce a bude žít jako většina z nás, což je jeden z cílů projektu.

Za pozornost stojí cesta ke vzniku a realizaci projektu. Jakuba Šlajse s myšlenkou sítě charitativních obchodů oslovila asi před rokem Martina Zikmundová z České asociace streetwork. Jakub měl za sebou deset let zkušeností v preventivních sociálních prevenční službách, jako sociální kurátora vedl Služby prevence města Mělníka. Začal tedy mapovat terén a zjišťovat jaký model by mohl být v našich podmínkách životaschopný. Zpočátku většina konzultantů (včetně P3) je od nápadu odrazovala.  Jakub Šlajs s Martinou Zikmundovou rady pečlivě zvážili a nakonec se po zralé úvaze vrátili k původnímu konceptu a rok připravovali projekt.

A protože štěstěna přeje připraveným, ve správný okamžik se objevil v MF Dnes inzerát dánské nadace The Velux Fundation, projekt přihlásili a byl vybrán. Nadace bude do roku 2017 financovat provozní náklady a mzdy zaměstnanců. Na projektu spolupracuje ještě Národní vzdělávací fond, o.p.s.

Jakub mi po letitých zkušenostech ve státní správě popisuje jak báječné, podnětné a přínosné jsou „kontroly“ Christiana Holtteta z The Velux Foundation, kdy se probírají a řeší opravdu důležité věci, jdoucí za smyslem projektu, nikoli přebujelá administrativa.

Teď v červnu REstart Shop otvírá další obchod v Chrudimi a nábytkový servis v Bruntále. Držme jim palce.

 www.restartshop.cz

Vendula Kubín